Архиве
Посете сајту

Услови рада
Материјално-технички и просторни услови рада

Просторни услови школе су задовољавајући и омогућавају функционалну организацију рада по специјализованим учионицама у разредној и предметној настави. Школа има задовољавајућу естетску обликованост и здравствено-хигијенску уређеност.

Током 2006. и 2007. године на објекту су извршени обимни грађевински радови (кров, прозори, врата, подови, мокри чворови, фискултурна сала, купљене су клупе и столице за ученике у свим учионицама).

У 2008. години купљени су клима уређаји у рачуноводству, кабинету информатике, целодневној настави, прод. боравку и зборници. Постављене су подне плочице испред и у свлачионицама фискултурне сале. Окречено је приземље школе (средства града). Направљене су полице за библиотеку и рачуноводство. Набављена је опрема за наставу математике. Купљена су 2 касетофона, 5 магнетних табли за учионице, окречено 5 учионица на 1. спрату. Изграђен је део школске ограде са бочне стране.

У 2009. години средствима града опремљен је кабинет за наставу техничког и информатичког образовања, чиме се са 10% наставних средстава повећало на 60%. Окречено је 5 учионица на 2. спрату. Купљена је машина за прање веша.

Током 2010. године средствима Скупштине Општине Стари град, промењен је кров на малој сали и великој фискултурној сали. Такође обе сале су окречене. У фискултурној сали извршено је хобловање и лакирање паркета и обележен је терен. Вредност радова је износила 5800000 динара. Око школског дворишта замењена је ограда. Вредност радова је износила 1800000 динара. Коришћењем сопствених средства у износу од 200000 динара у школској згради су окречени ходници на првом и другом спрату и две учионице ( за биологију и математику).

У 2011. години у потпуности је опремљен кабинет за информатику и рачунарство од стране Министарства за просвету и науку. Окречене су четири учионице у целодневној настави, као и део ходника на првом спрату.

У 2012. години средствима градске општине Стари град асфалтирано је 100м2  школског дворишта и извршена је комплетна реконструкција школе, као  и кречење бочних фасада на школи, као и део доње фасаде, где је стан домара школе.

Средствима Општине Стари град опремљена је учионица за први разред (I/1 одељење): купљен је LCD телевизор, видео рекордер и направљен је опрмар. Такође је купљено и 70 столица за школску трпезарију и 40 столица за зборницу, уграђена су два клима уређаја (у кабинетима српског језика и математике).

Средствима школе окречене су учионице за I разред, затим су уређене 4 учионице и делимично окречене , окречен је и део кухиње и хола, офарбано 10 радијатора и  уграђена PVC столарија у подрумском делу хола. Такође су уграђени висећи елементи у школској трпезарији и извршена је репарација столова у зборници и ормара у ходнику. Купљене су завесе за кабинете српског и енглеског језика, DVD плејер и пројекционо платно и магнетна бела табла за одељење I/2.

У 2013.години средствима Градске општине Стари град постављена је ограда са доње стране школе у дужини од 120м, поправљен је део ограде изнад кухиње и изнад наставне зборнице, замењени су олуци на крову школе. Средствима града Београда односно Секретаријата за образовање, дечју и социјалну заштиту финансирани су ормани у кабинетима: хемија, физике и биологије, као и плоче за столове за кабинет ТО. Набављен је део опреме за наставу физичког васпитања. Школа је сопственим средствима купила 20 столица и 10 клупа. Купљен је ТВ за зборницу.

Током летњег распуста окречено је пет учионица и део хола на I спрату. Такође , школа својим новчаним средствима набавља наставна средства.

У односу на норматив школа је опремљена:

• општим наставним средствима 70%
  • посебним наставним средствима 60%
  • број школских објеката 1
  • укупна површина школског објекта 3860 м2
  • укупна површина пратећег простора-дворишта, спорт.терени 4.663 м2

Распоред коришћења наставних и других просторија

приземље

• фискултурна сала са свлачионицама
  • радионица ТО са две припреме
  • библиотека
  • рачуноводство
  • информатички кабинет
  • зубна амбуланта
  • кабинет за физику и хемију са припремама
  • кухиња и трпезарија
  • радионица домара

први спрат

• зборница за наставнике
  • канцеларија директора
  • канцеларија секретара
  • кабинет психолога и педагога
  • мала свечана сала
  • учионица бр.6
  • учионица бр.7
  • учионица бр.8
  • учионица бр.9
  • учионица бр.10
  • учионица  бр.11
  • учионица бр.12
  • учионица бр.13

други спрат

• учионица бр.  1 (математика)
  • учионица бр.  2 (ликовно)
  • учионица бр.  3 (српски)
  • учионица бр.  4 (енглески)
  • учионица бр.  5 (руски)
  • учионица бр.  6 (историја и географија)
  • учионица бр.  7
  • учионица бр.  8 (математика)
  • учионица бр.  9 (биологија)
  • учионица бр. 10 (страни језици)

Наставна средства

Школа има незадовољавајући број наставних средстава. Током  реновирања школе, део наставних средстава је оштећен, а део отуђен. Починилац није утврђен.

У школској 2010/2011. години у потпуности је опремљен кабинет за информатику новим рачунарима, укупно 23.

Током школске 2011/2012. године у зависности од материјалних средстава и могућности, а у складу са нормативом, вршиће се набавка наставних средстава. У школској 2011/2012. години, приоритет је опремање кабинета за физику и хемију.

У школској 2012/2013.години, школа је сопртвеним средствима обезбедила 20 столица и 10 клупа, купљен је ТВ за зборницу,копир апарат,компјутер за рачуноводство, диапројектор и промењене су кошаркашке табле и кошеви на спортском терену.

Календар објава
мај 2018.