Архиве
Посете сајту

Flag Counter

Ученици првог, другог и трећег разреда су са својом наставницом енглеског језика Љиљаном Ћузовић обележили празник Ноћ вештица. Овај широко распрострањени празник слави се 31.октобра. Од своје наставнице ученици су чули причу о симболима необичног празника: костимима, маскама, изрезбареној бундеви, играма са јабукама, песмама, ковачу Џеку,… А затим су се и они укључили у прославу. Са радошћу и смехом исцртавали су велике и мале бундеве, резбарили их да светле у мраку, украшавали флаше и тегле сликама духова и вештица, правили „страшне“ , али ипак веселе маске. Осмислили су пројекте, научили да певају и рецитују песме о црној мачки, вештици, изрезбареној бундеви. „Trick or treat“ (Смицалица или посластица) чуло се често. Учионице су мирисале на јабуке које су донели да би играли игрицу „Загризи јабуку окачену о конопац“’. Весело су навијали за своје другаре који су се такмичили. Затим им је наставница ољуштила све црвене и жуте јабуке које су јели у сласт.

Било је то неколико лепих дана у школи. Ђаци су научили нешто ново уз игру, радост и много смеха!

Љиљана Ћузовић, проф.енглеског језика

Календар објава